Leśna Kwatera Legionistów | zajęcia warsztatowe

W dniach 22-23 listopada 2018 r. uczniowie z klasy 8c, 8d, 8k uczestniczyli w warsztatach „Leśna Kwatera Legionistów”. Odbyły się one w Ośrodku Centrum Dobrego Wychowania w Motyczu Leśnym. Celem zajęć była popularyzacja wiedzy o bohaterstwie Legionów Polskich i ich udziale w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Uczniowie wcielili się w rolę legionistów i wykonywali zadania podobne do tych, z jakimi musieli mierzyć się legioniści. Między innymi posługiwali się mapą, pomagali rannym kolegom, wykonywali zadania sprawnościowe.

Wszystkie te czynności omówili i wyciągnęli wnioski dotyczące naszego obecnego życia i realizacji patriotycznych postaw w swoim codziennym życiu.

Opracowanie: p. A. Wlazły

Patrycja Wysocka