2018-2019Wycieczka

Warsztaty językowe, Londyn 2018

W dniach 17-26 listopada 2018 r.
91 uczniów pod opieką 9 nauczycieli wzięło udział w warsztatach językowych w Londynie organizowanych cyklicznie przez naszą szkołę.

Po raz pierwszy warsztaty te trwały 10 dni. Oprócz zwiedzania uczestnicy mieli zajęcia z native speakerami w nowoczesnej angielskiej szkole „Stanley Park High”. Lekcje odbywały się w 6 grupach w zależności od poziomu zaawansowania. Polegały na konwersacji na określony temat, pisaniu twórczych wypowiedzi i dyskusji nad wybranymi problemami. Uczniowie mieli okazję wypróbować swoją wiedzę i umiejętności w praktyce w anglojęzycznym środowisku. Sprzyjało temu również zakwaterowanie u rodzin angielskich. Tam mieli także okazję poznać zwyczaje panujące w Anglii i praktycznie wykorzystać dotychczasową wiedzę podczas komunikowania się z członkami rodzin.

Oprócz ww wymienionych zajęć uczestnicy zrealizowali niezwykle interesujący program:
zwiedzanie Londynu: spacer po mieście – obok Tower of London, Tower Bridge, południowym brzegiem Tamizy – galeria Hay, odwiedzenie Borough Market – najstarszego targu kulinarnego, przejście obok The Globe – teatru szekspirowskiego, zwiedzenie Tate Modern – galerii sztuki nowoczesnej, Millenium Bridge obok Katedry Św. Pawła, dzielnicy biznesowej City of London, spacer po City of Westminster – obok Houses of Parliament, Big Bena oraz ogrodów Wiktorii, opactwa westminsterskiego, St. Jame’s Park, obok Pałacu Buckingham, The Mall, Trafalgar Square, zwiedzanie Galerii Narodowej, zakupy i zabawy w największym na świecie domu towarowym z zabawkami Hamleys, Madame Tussauds, spacer szlakiem Sherlocka Holmesa i Harrego Pottera, wizyta na słynnym peronie 9 i 3/4, Oxford Street, w British Muzeum, Science Muzeum, The Natural History Muzeum i St. Paul’s Cathedral, Piccadilly Circus, Leicester Square – Jarmark świąteczny, Lego store i M&M’s store, London Eye, rejs statkiem po rzece Tamizie, spacer po Greenwich i Greenwich Park, przejście tunelem na drugą stronę Tamizy, oglądanie statku Cutty Sark, Muzeum Morskiego i Królewskiego Obserwatorium Astronomicznego oraz Południka “0”.

zwiedzanie Brighton – Royal Pavilion z audio guide w języku angielskim, spacer po The Lanes, Brighton Pier, przejazd na słynne klify, spacer brzegiem Morza Północnego.
zwiedzanie Oxfordu – spacer po miasteczku uniwersyteckim z przewodnikiem w języku angielskim, wejście do jednego z kolegiów – przedstawienie zasad studiowania i możliwości dostania się na Uniwersytet w Oxfordzie.
– obejrzenie musicalu „Mamma Mia” w teatrze Novello Theatre.

Niebywałą atrakcją dla wszystkich uczestników było zobaczenie z bliska królowej – Elżbiety II udającej się do Pałacu Buckingham.

Wiedzę zdobytą podczas wyjazdu uczniowie będą mogli wykorzystać i pogłębiać w przyszłości.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za 2 lata.

Patrycja Wysocka