2018-2019Św 18-19

Bezpieczne ferie zimowe

Dzisiaj dzieci z czterech sal świetlicowych spotkały się na zimowych zawodach w czasie, których miały okazję nie tylko poruszać się uczestnicząc w rożnych konkurencjach, ale także przypomnieć sobie zasady bezpiecznego spędzania ferii.

Najpierw zawodnicy musieli na czas ubrać się na sanki, później była konkurencja dotycząca toczenia kuli aby zrobić bałwana. Następnie dzieci wyklejały bałwanki aby stały się śnieżnobiałe. Później rozmawialiśmy jak bezpiecznie bawić się w domu i zagraliśmy w grę “kółko i krzyżyk”. W ostatniej konkurencji panie zaproponowały aby dzieci w ferie oprócz odpoczynku pomogły też swoim rodzicom. Uczniowie mieli za zadanie powiesić i zdjąć na czas pranie. Spotkanie było pełne humoru i dobrej zabawy. Na koniec rozdano dyplomy i nagrody uczestnikom świetlicowego konkursu plastycznego pt. “Bezpieczne ferie”.

Organizatorki zawodów panie Małgorzata Paprota i Anna Wasilak dziękują wszystkim za udział w spotkaniu.