Goście z Francji w naszej szkole

Dnia 1 lutego 2019 r. gościliśmy w naszej szkole Panią Élodie Peurou oraz Pana Kévin’a Raynaud – lektorów Instytutu Romanistyki UMCS. Élodie i Kévin przybyli do naszej szkoły na zaproszenie p. Agnieszki Drzewieckiej, aby spotkać się z uczniami uczęszczającymi na dodatkowe zajęcia z języka francuskiego. Szóstoklasiści zgłębiający tajniki języka Moliere’a mieli okazję porozmawiać z rodowitymi Francuzami, wykazać się znajomością języka francuskiego, nauczyć się wielu nowych słówek i wyrażeń oraz przekonać się, że ten język wcale nie jest taki trudny. Nasi goście w sposób ciekawy i przystępny opowiedzieli o zwyczajach Francuzów, o regionach Francji, z których pochodzą oraz przybliżyli dzieciom świat frankofoński, czyli kraje, w których można porozumieć się w języku francuskim. Chętnie odpowiadali również na pytania młodych słuchaczy. Taki kontakt z native speaker’em jest niewątpliwie bardzo motywujący dla uczniów i ukazuje, że warto uczyć się języków obcych. Ta wizyta doskonale wpisuje się w plan współpracy z uczelniami wyższymi, mającymi na celu promocję języka francuskiego w lubelskich szkołach.

Opracowanie: p. A. Drzewiecka

Patrycja Wysocka