2022-2023K 22-23kl. 1-2-3

„Coś z niczego, czyli wykorzystujemy nieużytki”

Z przyjemnością informujemy, że szkolny konkurs plastyczno-techniczny związany z ekologią zorganizowany z okazji Dnia Ziemi został rozstrzygnięty!

Celem konkursu było zwiększenie świadomości ekologicznej z uwzględnieniem zagrożeń środowiska wynikających z rosnącej ilości odpadów, kształtowanie nawyków segregowania odpadów oraz wytworzenie motywacji do wspólnego działania oraz promowanie dziecięcej twórczości artystycznej.

Z przyjemnością podziwialiśmy kreatywność oraz pomysłowość młodych uczestników, którzy wtórnie wykorzystali odpady jako tworzywo artystyczne. Ich dzieła stały się niepowtarzalnymi rękodziełami, zabawkami i  przedmiotami użytecznymi. Dzieci z klas młodszych  używając swojej  wyobraźni, miały możliwość ograniczyć ilość odpadów powstających w naszym środowisku.

Nagrodzone i wyróżnione prace, można obejrzeć na szkolnej wystawie, przy wejściu do segmentu A. Zachęcamy do jej zwiedzenia.
Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych – pierwsza dla dzieci uczęszczających do klas pierwszych a druga dla uczniów klas drugich i trzecich.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy dzieciom oraz nauczycielom biorącym udział w konkursie za ogromne zaangażowanie i twórczą pracę. Dyplomy i nagrody będą rozdane pod koniec tygodnia. Cieszymy się, że kolejny konkurs w naszej szkole cieszy się   dużym zainteresowaniem.

Organizatorzy: Marta Szumska, Anna Wiejak

Opracowanie: Marta Szumska