Dni Kultury

W dniach 12-14 grudnia odbywały się w naszej szkole Dni Kultury Krajów Hiszpańskojęzycznych i Niemieckojęzycznych. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele aktywnie włączyli się w rozmaite działania prowadzone w ramach tego projektu.
Przez trzy kolejne dni trwał kiermasz specjałów świątecznych, na którym można było spróbować przepysznych wypieków przygotowanych przez uczniów (czasem z pomocą rodziców) według receptur hiszpańskich i niemieckich. Podczas Dni Kultury wspólnie słuchaliśmy kolęd, w ten sposób chcieliśmy poczuć świąteczną atmosferę prawdziwych jarmarków hiszpańskich i niemieckich miast. Na szkolnych korytarzach rozmieszczono oryginalne plakaty oraz ciekawostki, które miały rozbudzić zainteresowania uczniów językiem oraz pomóc im w przygotowaniu się do konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych i hiszpańskojęzycznych.

Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VIII.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się dni kolorów: czerwonego, żółtego i biało-czarnego, które symbolizowały flagi krajów niemieckich i hiszpańskich. Odbyła się również wystawa kartek świątecznych wykonanych w czasie zajęć przez młodzież.
Dni Kultury były także pretekstem do innego spojrzenia na drugi język obcy. Podczas lekcji języka niemieckiego młodzież uczyła się poprzez gry i zabawy, korzystając z pomocy dydaktycznych Goethe Institut udostępnionych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Lublinie. Uczniowie obejrzeli prezentację nt. tradycji i zwyczajów świąt Bożego Narodzenia w krajach niemieckiego obszaru językowego przygotowaną przez p. Kajetana Dropka, studenta lingwistyki.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować całej Społeczności Szkoły – Uczniom, za ogromne zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy, Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu za włączenie się w nasz projekt i stworzenie niezwykłej atmosfery.

Organizatorzy: Joanna Michalak, Aleksandra Murat Bednarz, Renata Parol-Paszko

Patrycja Wysocka