Lublin w sieci życzliwości

Projekt, którego głównym celem jest szerzenie życzliwości wśród mieszkańców Lublina.

W tym roku odbyła się już 10 edycja, w którą włączyli się wolontariusze z naszej szkoły. Chętni uczniowie z klas 8a, 8 g, 8j, 8k pod opieką animatorów z Fundacji KReAdukacja przygotowali inicjatywy skierowane do wybranej przez siebie grupy. Po dwóch miesiącach pracy przyszedł czas na ich realizację. Wśród podjętych działań było:

spotkanie w Klubie Seniora im. św. Jana Pawła II,
wieczór gier dla mieszkańców Domu Opieki Społecznej na ul. Ametystowej,
spotkanie – zabawy z dziećmi z Przedszkola nr 63 na ul. Szmaragdowej,
spotkanie andrzejkowe w Klubie Seniora na ul. Ametystowej.

Wszystkie podjęte inicjatywy zakończyły się wielkim sukcesem wolontariuszy i radością odbiorców. 14 grudnia odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Lublin w sieci życzliwości”. Podczas niej nasi uczniowie mieli możliwość wystąpienia i przedstawienia swoich inicjatyw przed uczniami – wolontariuszami z innych szkół. Prezentowali się wyśmienicie.

Wszystkim biorącym udział gratulujemy i dziękujemy za podjęty trud. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły wezmą udział w kolejnych edycjach projektu… bo warto pomagać i dzielić się dobrem!

Opracowanie: p. B. Wrótna

Patrycja Wysocka