.Aktualne2022-2023

Budżet Obywatelski – głosujesz, decydujesz!

Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców Lublina do wzięcia udziału w głosowaniu X Edycji Budżetu Obywatelskiego, które trwa od 22 września do 10 października 2023 r. i poparcia następujących projektów:

0-52 Renowacja boiska do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II – polegającego przede wszystkim wymianie sztucznej nawierzchni na nową, wymianę zamontowanych na stałe bramek piłkarskich i zakup kontenera, który będzie służył jako magazyn na sprzęt sportowy.
To już 3 z rzędu podejście, w zeszłym roku zabrakło dosłownie dwóch głosów do zwycięstwa. Tym razem musi się udać!

D-121 Renowacja ogrodzenia boiska piłkarskiego przy XXVII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Biedronki 13

Podobnie jak w latach ubiegłych głosować można na dwa sposoby.
Głosowanie w formie elektronicznej:
Aby oddać głos w formie elektronicznej należy wejść na stronę www.lublin.eu/budzetobywatelski, zarejestrować się, zalogować, a następnie oddać swoje głosy.
W przypadku osób poniżej 18. roku życia konieczna jest zgoda rodzica/ opiekuna prawnego. Aby ją wyrazić rodzic/ opiekun prawny musi wprowadzić swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu oraz „kliknąć” oświadczenie dotyczące jego zgody na głosowanie przez osobę poniżej 18 r.ż., a także zgody dotyczące danych osobowych.

Głosowanie w formie papierowej:
Aby zagłosować w wersji tradycyjnej, należy osobiście wrzucić kartę do urny w wyznaczonym punkcie. Dla wygody punkty do głosowania zlokalizowane będą we wszystkich Biurach Obsługi Mieszkańców oraz filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej – np. w Filii nr 35 ul. Bursztynowa 20.

Kto może głosować?
W Budżecie Obywatelskim głosować może każda osoba, która jest na stale zameldowana w Lublinie lub dopisała się do listy osób głosujących na projekty BO. Aby to zrobić wystarczy wypełnić oświadczenie znajdujące się na karcie do głosowania.

Głosuj tutaj!

Karta do głosowania

Poniżej więcej informacji:

2024-O-52 Renowacja boiska piłkarskiego przy SP 51 im. Jana Pawła II (Bursztynowa 22)

2024-D-121 Renowacja ogrodzenia boiska piłkarskiego przy XXVII Liceum Ogólnokształcącym (ul. Biedronki 13)

Budżet Obywatelski – plakat

 Magdalena Wójtowicz

TABLICA ARTYKUŁÓW | Zgłoś poprawkę lub literówkę do artykułu | webmaster⚙sp51.lublin.eu

Skip to content