2018-2019K 18-19

Dzień Bezpiecznego Internetu w SP51

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Z pełną listą państw i instytucji biorących udział w Dniu Bezpiecznego Internetu oraz z podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie

www.saferinternetday.org

www.saferinternet.pl

DBI 2019, to dzień 5 lutego br. pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

My też jesteśmy na Mapie Inicjatyw DBI. Od 4 do 8 lutego br. organizujemy w naszej szkole Tydzien Bezpiecznego Internetu. Klasy IV – VII biorą udział w zajęciach, które mają na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz uwrażliwienie uczniów na cyberprzemoc i hejt. Pod koniec tygodnia, w piątek, w szkolnej bibliotece zaplanowany jest multimedialny konkurs wiedzy o bezpiecznym Internecie za pośrednictwem aplikacji Kahoot.

Patrycja Wysocka