Uczniowie SP51 gościnnie w XXX LO w Lublinie

W dniu 20 marca 2019 r. uczniowie klas VII e, d, b oraz VI b, d wzięli udział w uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Frankofonii, czyli święta języka francuskiego, który odbył się w XXX LO w Lublinie. Była to już ósma edycja tego wydarzenia, dzięki któremu zabraliśmy widzów w podróż dookoła świata ukazując miejsca i kraje na kuli ziemskiej, gdzie francuski jest najbardziej rozpowszechniony.

Dzień Francuski już tradycyjnie urozmaiciły: pokaz mody, francuska piosenka oraz pokaz taneczny. Fenomenalnie odegrany przez gimnazjalistów skecz sprawił wiele radości zaproszonym gościom, którzy na zakończenie mogli podziwiać brawurowe wykonie tradycyjnego tańca, znanego pod nazwą Belgijka.

Mamy nadzieję, iż udział w tym wydarzeniu przybliżył Wam język francuski i francuską kulturę.

Opracowanie: p. Agnieszka Drzewiecka

Patrycja Wysocka