2018-2019Dyrektor

Komunikat nr 3
/09.04.2019r./

Szanowni Państwo Rodzice,
informuję, że od 8 kwietnia 2019r. w naszej szkole trwa strajk nauczycieli.
Do protestu przystąpiło ponad 80 % nauczycieli, część przebywa na zwolnieniach lekarskich. Strajk jest legalny i bezterminowy.
W związku z tym, nie jestem w stanie zorganizować zajęć dydaktycznych dla wszystkich uczniów. Wobec tego w naszej szkole będą odbywały się tylko zajęcia opiekuńcze oraz wydawany będzie obiad dla potrzebujących uczniów. Opiekę nad Uczniami sprawują nauczyciele, którzy nie przystąpili do protestu.
Priorytetem jest przeprowadzenie egzaminu ósmoklasisty w dniach 15 – 17 kwietnia 2019 roku. Pragnę uspokoić Rodziców i Uczniów klas ósmych, że dołożymy wszelkich starań aby egzamin odbył się bez zakłóceń.
Przypominam, że dni egzaminu ósmoklasisty (15 – 17 kwietnia, tj. poniedziałek, wtorek, środa) są dla Uczniów wszystkich klas I-VII dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, (tzw. dni dyrektorskie zaplanowane na początku roku szkolnego). W tych dniach szkoła organizuje tylko zajęcia opiekuńcze (dyżur w świetlicy). Proszę zgłaszać potrzeby u wicedyrektor Elżbiety Myśliwieckiej do czwartku 11 kwietnia.
Kierując się troską o wynik egzaminu ósmoklasisty szkoła proponuje zajęcia fakultatywne z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Zajęcia poprowadzą nauczyciele naszej szkoły, którzy nie przyłączyli się do strajku od 10 do 12 kwietnia. Zajęcia dla Uczniów klas ósmych będą odbywały się w godzinach 9. 00 – 12. 00.
Przepraszam za utrudnienia, proszę o wyrozumiałość i śledzenie na stronie internetowej szkoły kolejnych komunikatów dotyczących organizacji pracy szkoły.

Komunikat nr 2
/05.04.2019r./

Szanowni Państwo Rodzice,
informuję, że prawdopodobieństwo strajku nauczycieli i pracowników niepedagogicznych od 8 kwietnia 2019r. w naszej szkole jest bardzo duże.
W związku z tym, w uzgodnieniu z Księdzem Proboszczem, wprowadzone zostają zmiany w organizacji Rekolekcji Wielkopostnych dla Uczniów naszej szkoły w dniach 8 – 9 kwietnia 2019 r.
Nauki rekolekcyjne odbędą się tylko w Kościele Parafialnym:
– klasy I – IV godz. 12. 00;
– klasy V – VIII godz. 10. 30.
Opiekę nad Uczniami sprawują Rodzice i Katecheci. Więcej informacji na temat organizacji Rekolekcji zostanie przekazana w najbliższą niedzielę w ogłoszeniach parafialnych. Na czas Rekolekcji nie zaplanowano żadnych zajęć dydaktycznych na terenie szkoły.
Jednocześnie informuję, że w tych dniach (8 – 9 kwietnia 2019 r.) szkoła zorganizuje zajęcia opiekuńcze oraz obiad dla wszystkich potrzebujących.
Proszę śledzić na stronie internetowej szkoły oraz w dzienniku elektronicznym komunikaty dotyczące pracy szkoły w kolejnych dniach.

Komunikat nr 1
/04.04.2019r./

Szanowni Państwo,
informuję, że w Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie
od dnia 8 kwietnia 2019 r. rozpocznie się akcja strajkowa pracowników, która trwać będzie do odwołania.

Co to oznacza w praktyce?
– strajk jest legalny i przeprowadzany w oparciu o ustawę o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. O sporze została poinformowana Państwowa Inspekcja Pracy oraz władze oświatowe;
– od dnia 8 kwietnia 2019 r. każdy z pracowników każdego dnia (do odwołania akcji) przychodząc do pracy decyduje o przystąpieniu lub nie do strajku;
– dyrektor jako pracodawca dowiaduje się każdego dnia rano o liczbie strajkujących pracowników i na bieżąco wykonuje zadania zmierzające do zapewnienia opieki uczniom;
– realne jest (przy dużym odsetku strajkujących), że od 8 kwietnia będziemy mogli zapewniać uczniom tylko zajęcia opiekuńcze, a nie dydaktyczne;
– dyrektor szkoły w chwili obecnej nie jest w stanie określić, jaka część pracowników przystąpi do akcji strajkowej;
– na 8 i 9 kwietnia 2019 r. zaplanowane są Rekolekcje Wielkopostne. Harmonogram Rekolekcji (uzależniony od przebiegu sytuacji strajkowej) przekażą wychowawcy klas lub Ksiądz Proboszcz w niedzielnych ogłoszeniach parafialnych;
– priorytetem (w miarę obiektywnych możliwości organizacyjnych) będzie przeprowadzenie egzaminu ósmoklasisty.

Przypominam, że dni egzaminu ósmoklasisty (15 – 17 kwietnia – poniedziałek, wtorek, środa) są dla uczniów wszystkich klas I-VII dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W tych dniach nad uczniami potrzebującymi opiekę sprawować będzie świetlica szkolna.

Mając nadzieję na pozytywne wyniki rozmów Związków Zawodowych z przedstawicielami Rządu, bardzo proszę o współpracę i śledzenie doniesień o strajku. Informacje na temat rozwoju wydarzeń będą przekazywane na bieżąco w formie ogłoszeń na tablicach ogłoszeń oraz komunikatów na stronie internetowej szkoły i w dzienniku elektronicznym. O wszelkich nowych okolicznościach będę Państwa niezwłocznie informować.
Z poważaniem,