2018-2019Dyrektor

Strajk | Komunikat Dyrektora Szkoły

Komunikat nr 6 !
Szanowni Państwo Rodzice,
informuję, że strajk nauczycieli został zawieszony i od poniedziałku, tj. 29 kwietnia 2019 r. wznawiamy zajęcia dydaktyczne.
Za wszelkie utrudnienia bardzo przepraszam.
Nauczyciele biorący udział w proteście bardzo serdecznie dziękują za wszelkie wyrazy wsparcia i zrozumienia powodów akcji strajkowej.

Komunikat nr 5
/23.04.2019r./

Szanowni Państwo Rodzice,
informuję, że sytuacja w naszej szkole nie uległa zmianie. Zdecydowana większość nauczycieli strajkuje i powstrzymuje się od wykonywania pracy.
W związku z tym nie jestem w stanie zorganizować zajęć dydaktycznych. Szkoła organizuje tylko zajęcia opiekuńcze (dyżur w świetlicy) dla potrzebujących uczniów.
W dniach 24 – 26 kwietnia obiad wydawany będzie tylko Uczniom, którzy przyszli do świetlicy. (wynika to z konieczności zaplanowania liczby przygotowywanych obiadów do godziny 9.00 każdego dnia). Pozostali Uczniowie będą mieli odpisy za niewykorzystanie obiady w kolejnym miesiącu bez konieczności zgłaszania.
Pragnę również poinformować Rodziców oraz Uczniów klas VIII, że planowana na ten tydzień rekrutacja do szkół ponadpodstawowych zostaje przesunięta na kolejny tydzień, tj. od 7 maja do 10 maja i odbędzie się na terenie szkoły. Uczniów klas Ósmych proszę o dostarczenie „papierowych wyborów szkół” do 30 kwietnia do sekretariatu szkoły.
Z informacji od Rodziców wynika, że w dzienniku elektronicznym pojawiły się wpisy o planowanych sprawdzianach i kartkówkach. Pragnę poinformować, że w związku z zaistniałą sytuacją, zobowiązałem wszystkich nauczycieli, aby w pierwszym tygodniu po zakończeniu strajku nie odbyły się żadne sprawdziany i kartkówki, tak aby uczniowie mogli spokojne „oswoić się” ze szkolną rzeczywistością.
Za wszelkie utrudnienia bardzo przepraszam, proszę o wyrozumiałość oraz śledzenie na stronie internetowej szkoły kolejnych komunikatów dotyczących organizacji pracy szkoły w kolejnych dniach. Jeśli strajk nie zostanie zakończony kolejny komunikat pojawi się 26 kwietnia 2019 roku.

Komunikat nr 4
/12.04.2019r./

Szanowni Państwo Rodzice,
informuję, że w naszej szkole strajk nauczycieli trwa nadal.
Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, aby egzamin ósmoklasisty odbył się zgodnie z harmonogramem. Powołane są zespoły nadzorujące przebieg egzaminu.
Wszystkich uczniów klas ósmych zapraszamy każdego dnia (poniedziałek, wtorek, środa) na godzinę 8.30, zgodnie z wykazem sal, obowiązującym podczas próbnego egzaminu. Wykaz sal znajduje się na tablicy ogłoszeń przy pokoju nauczycielskim.
Przypominam, że dni egzaminu ósmoklasisty (15 – 17 kwietnia, tj. poniedziałek, wtorek, środa) są dla Uczniów wszystkich klas I-VII dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, (tzw. dni dyrektorskie zaplanowane na początku roku szkolnego). W tych dniach szkoła organizuje tylko zajęcia opiekuńcze (dyżur w świetlicy) dla uczniów zgłoszonych przez Rodziców.
W czasie egzaminu ósmoklasisty obiad wydawany będzie tylko uczniom zgłoszonym do świetlicy.
Proszę o wyrozumiałość i śledzenie na stronie internetowej szkoły kolejnych komunikatów dotyczących organizacji pracy szkoły po przerwie świątecznej, która trwa od 18 do 23 kwietnia 2019 roku.

Pozostałe komunikaty