Partnerstwo i współpraca z AKADEMIĄ PRZYSZŁOŚCI

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Wiosna w naszej szkole realizowany jest program edukacyjno-wychowawczy Akademia Przyszłości

adresowany do uczniów z klas 1-6. Celem Programu jest pomoc dzieciom zagrożonym wykluczeniem społecznym w procesie integracji, poprzez tworzenie równych szans w dostępie do edukacji oraz wspieranie ich rozwoju.

Akademia Przyszłości to Program dla dzieci, które z różnych względów nie mogą w pełni rozwijać swoich możliwości, nie dostrzegają swojego potencjału, swoich sukcesów. Ich wyniki w nauce często są nieadekwatne do ich możliwości.

Pomoc dzieciom uczestniczącym w Programie realizowana jest poprzez indywidualną pracę jednego wolontariusza (Tutora) z jednym przypisanym uczniem podczas cotygodniowych spotkań, które odbywają się na terenie szkoły.

Opracowanie: p. A. Matuszewska

Patrycja Wysocka