Dzień Dziecka

Samorząd Uczniowski klas I – VIII wraz z opiekunami przygotował dla Was ciekawe propozycje na Dzień Dziecka. Może coś Wam się spodoba i dzięki tym propozycjom miło spędzicie ten dzień. Zarówno młodsze jak i starsze dzieci znajdą coś ciekawego dla siebie. Zachęcamy do korzystania. Życzymy udanego dnia, wiele radości, zdrowia i szybkiego powrotu do szkoły.

Zapraszamy do zabaw ruchowych młodsze dzieci:
Aktywna zabawa z Pipi
Sposoby na nudę
Ćwiczenia ruchowe dla dzieci w domu
Ćwiczenia dla dzieci – prawidłowa postawa

Kreatywne zabawy plastyczne i techniczne dla dzieci:
Papierowe pióra
Dziesięć pomysłów …
Kreatywne zabawy
Ciastolina

Zabawy taneczne dla najmłodszych:
Układy taneczne
Taniec połamaniec
Zabawa

A może ktoś będzie chciał wraz z rodzicami upiec ciasto?
Szarlotka sypana
Tęczowe ciastka
Ciasto czekoladowe
Ciasto pszczółka

Z okazji Dnia Dziecka nauczyciele wychowania fizycznego zapraszają na wycieczkę do wirtualnego Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Do końca czerwca każdy użytkownik mający konto na office może za darmo pobrać minecrafta i grać.
Są różne poziomy, podział na przedmioty szkolne, wyzwania i wiele innych ciekawych rzeczy.
Minecraft

Wirtualny spacer po ZOO w Zamościu

Ciekawe linki na lekcje bankowości dla starszych
Akcja Warszawskiego Instytutu Bankowości.
W ramach Programu Bankowcy dla Edukacji, Warszawski Instytut Bankowości zaprasza szkoły, nauczycieli i uczniów z całej Polski do uczestnictwa w cyklu aktywności online.

Z OKAZJI 1 CZERWCA PRZYGOTOWALIŚMY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY – UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I ŚREDNICH SPECJALNĄ AKCJĘ EDUKACYJNĄ.
SZCZEGÓŁY PONIŻEJ.

5 czerwca zapraszamy na spotkanie online z ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa.
#1czerwcazWIB – harmonogram wydarzeń

Godz. 10:00 – 10:45
LEKCJA ONLINE „PEWNE JAK W BANKU – HISTORIA BUDOWANIA ZAUFANIA”
Zapraszamy uczniów starszych klas szkół podstawowych I ponadpodstawowych. Będzie o bankowości, o zaufaniu, o historii. Gratka nie tylko dla osób z zainteresowaniem ekonomicznym, czy historycznym, ale dla wszystkich, którzy lubią wiedzieć „dlaczego tak jest?”
Prowadzenie: Mariusz Wdowiak, bankowiec, Wolontariusz Projektu BAKCYL
Aby wziąć udział w spotkaniu należy otworzyć;link: Lekcja o bankowości nr 1

Godz. 11:15 – 12:00
LEKCJA „BANKOWOŚĆ ZAWÓD BANKOWCA”
Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, od klasy IV do VIII. Będzie o roli banków, o wymaganiach stawianych bankowcom. Z przykładami, dużą dawką humoru – bo praca w banku jest ciekawa!
Prowadzenie: Urszula Szulc, Warszawski Instytut Bankowości, Wolontariusz Projektu BAKCYL
Aby wziąć udział w spotkaniu należy otworzyć link: Lekcja o bankowości nr 2

Godz. 12:45 – 14:25
LEKCJA „BEZPIECZEŃSTWO W CYBERPRZESTRZENI”
Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jeśli korzystasz ze smartfona, masz komputer, łączysz się z siecią, korzystasz z mediów społecznościowych, to ta lekcja jest dla Ciebie 🙂
Prowadzenie: Mateusz Zając, Warszawski Instytut Bankowości.
Aby wziąć udział w spotkaniu należy otworzyć link: Lekcja o bankowości nr 3

KONKURS ŁAMIGŁÓWKI Z BAKCYLEM
Konkurs z nagrodami dla uczniów szkół podstawowych. Zadanie polega na stworzeniu rebusu z określonym hasłem. Hasło i formularz zgłoszeniowy będą dostępne 1 czerwca Szczegóły na stronie:
Link do konkursu “Łamigłówki z BAKCYLEM “

Zapraszamy do obejrzenia materiałów video z udziałem ekspertów z zakresu cyberbezpieczeństwa i finansów.
Filmy dostępne na kanale YouTube Warszawskiego Instytutu Bankowości:
Bezpieczeństwo działań w sieci: Bezpieczeństwo działań w sieci

NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ: Oszustwa na BLIKa

BĄDŹ CYBERBEZPIECZNY – ZAWSZE Cyberbezpieczeństwo zaczyna się w domu

Filmy z udziałem Rafała Rutkowskiego – artysty i kabareciarza:
Bądź cyberbezpieczny

Opracowały:
p. Barbara Kwiatek, p. Elżbieta Piskorska

Patrycja Wysocka

Jeden komentarz do “Dzień Dziecka

Możliwość komentowania została wyłączona.