2019-2020kl. 5

Nocowanie

Po raz pierwszy w naszej szkole odbyło się “nocowanie” (w nocy z 2 na 3 października). Pomysł wyszedł od wychowawczyni klasy 5e, która również zajęła się jego realizacją. Wszyscy uczniowie byli bardzo chętni i zaangażowani.  Spotkali w szkole o godzinie 19.00, wraz z całym ekwipunkiem (śpiwory, kołderki, kocyki, poduszki i prowiant). Wieczór rozpoczął się od przygotowania sali na nocleg, podłoga w sali została wyłożona materacami,  na nich uczniowie ułożyli swoje śpiwory i kołderki. Wspólna kolacja i czytanie książki. Około godziny 21.00 odwiedził uczestników p. Maciek Szyduk, który zasiał ziarno grozy wśród uczniów …. Następnie odbyła się praca w grupach, uczniowie opracowywali zasady, które maja funkcjonować, aby każdy mógł się czuć dobrze w społeczności klasy 5e. Około godziny 22.30 wszyscy obejrzeli film w „Pustyni iw  puszczy”.

Ciężko było wstawać, z chęcią każdy zostałby do południa w swoim śpiworze…jednak o 7.30 rodzice przynieśli pyszne śniadanko. Może następnym razem nocowanie zamienimy w biwakowanie w szkole:)

To było ciekawe doświadczenie i z pewnością będzie powtórka!!!

Krzysztof Mackiewicz