2019-2020kl. 6Wycieczka

Wycieczka do Warszawy

W dniu 24 października 2019 r. grupa uczniów z klas 6a, 6h oraz 6e naszej szkoły wybrała się na wycieczkę do Warszawy.

Głównym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Nowoczesne, multimedialne muzeum, jedyne tej klasy w Polsce, zrobiło na nich duże wrażenie, dostarczyło wielu wspaniałych przeżyć i stanowiło wspaniałą żywą lekcję historii. 63 powstańcze dni, ukazane w pasjonujących życiorysach powstańców, wzbudziły podziw oraz wielkie uznanie, dla tych którym przyszło zapłacić cenę najwyższą. „Kama”, „Wypad” czy „Szary” to tylko kilka z tysięcy pseudonimów żołnierzy Armii Krajowej, jakie muzeum ocaliło od zapomnienia.

opracowanie: Marcin Stec

Anna Wójcik