2019-2020Św 19-20

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Dzień 21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości, Uśmiechu i Pozdrowień. W tym dniu do kręgu życzliwych i uśmiechniętych osób postanowiły dołączyć dzieci ze świetlicy 11a. Z tej okazji zaproponowaliśmy uczniom wiele ciekawych zadań. Na zajęciach rozmawialiśmy o życzliwości, dobrych manierach, zachowaniu się w szkole i różnych miejscach publicznych. Dużo emocji wywołały zabawy: “dobre słowo”,” pomocna dłoń”oraz”kładka”. Przez cały tydzień w świetlicy “grasowały”dobre duszki, których zadaniem była pomoc innym. Wybieraliśmy również najbardziej życzliwe osoby w naszej świetlicy. Oprócz rozmów i zabaw był też czas na kolorowe prace plastyczne. Uczniowie przygotowali ordery życzliwości oraz słoneczka dobroci. Na zakończenie dzieci otrzymały odznaki “Wystarczy życzliwość”. Zajęcia przygotowali: Aneta Gontarz, Dorota Matacz, Agnieszka Gawłowska oraz Tomasz Kalinowski.