2019-2020S 19-20

Międzynarodowe sukcesy naszych uczniów

Uczennice naszej szkoły Zofia Artymiak (8b) i Maria Potakiewicz (7g) uzyskały wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Historycznym pod hasłem „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”. Była to VII edycja konkursu „Odkrywamy naszą historię”. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Konkurs został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Komitet Honorowy Konkursu stanowią m.in. : Mariusz Błaszczak- Minister Obrony Narodowej, Dariusz Piontkowski – Minister Edukacji Narodowej, Jarosław Szarek- Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Zofia Artymiak przygotowywana przez p. Agnieszkę Maj została nagrodzona w kategorii literackiej, natomiast Maria Potakiewicz pracująca pod kierunkiem p. Katarzyny Stanuch- w kategorii plastycznej.

Nasze uczennice znalazły się w gronie nagrodzonych z całego świata m.in. z USA, Irlandii, Rosji, Białorusi, a nawet Kataru.

Uroczysta Gala rozdania nagród odbędzie się 20 marca 2020 r. w Belwederze.

Opracowanie: p. A. Maj

Patrycja Wysocka