2019-2020S 19-20

Sukces naszych młodych programistów

Do półfinału konkursu Pix2019 Programming Challenge zakwalifikowało się 3 uczniów naszej szkoły:Bartosz Kańkowski z klasy 8d, Aleksander Olszewski z klasy 6g oraz Alan Stec z klasy 3e.

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii.

Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.
Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach. W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody między innymi: laptopy, tablety, roboty do programowania, kursy językowe i książki.

Uczniowie przygotowują się do konkursu pod okiem nauczyciela informatyki – Pana Marcina Steca, podczas zajęć szkolnego Koła programistycznego.
Jesteśmy z Was dumni i życzymy powodzenia!

Opracowanie: p. M.S.

Patrycja Wysocka