2019-2020S 19-20

Sukces w Europejskim Quizie Finansowym

W dniu 11 marca 2020 roku odbył się krajowy półfinał Europejskiego Quizu Finansowego.

Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły:

♦ Wojciech Ziembowicz i Jakub Józwik – uczniowie klasy 8e,
♦ Mikołaj Dziuba i Bartłomiej Wiejak z klasy 8b,
♦ Szymon Królik i Adam Dybowski z klasy 6h.

Po emocjonującym półfinałowym quizie w aplikacji Kahoot!, gdzie brana była pod uwagę nie tylko poprawność odpowiedzi, ale także szybkość, najlepszy wynik uzyskali nasi najmłodsi reprezentanci – Szymon Królik i Adam Dybowski z klasy 6h, którzy zajęli ostatecznie 14 miejsce w kraju. Podczas konkursu popełnili tylko jeden błąd i niewiele im zabrakło do zwycięstwa w klasyfikacji województw.

Z uwagi na obecną sytuację związaną z zagrożeniem epidemicznym wyniki półfinału zostały potraktowane jako wyniki całej klasyfikacji.

EQF to konkurs wiedzy z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. W Polsce organizatorem jest Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich.

Szkolnym koordynatorem konkursu był nauczyciel informatyki – Pan Marcin Stec.

Wszystkim zespołom serdecznie gratulujemy!!!

Marcin Stec