2019-2020kl. 1-2-3

Gdzie ta zima się podziała?

Gdzie ta zima się podziała, tylko w kadrze pozostała? (…)

Na dworze aura wiosenna ale w szkole zimowo i nastrojowo, ponieważ możemy podziwiać uroki zimy na wystawach pokonkursowych. Przy wejściu do szkoły zobaczymy prace uczniów klas młodszych nagrodzone i wyróżnione w konkursie fotograficznym „Zima w kadrze”, a w segmencie A prace z konkursu plastycznego pod tym samym tytułem. Komisja konkursowa oceniając prace brała pod uwagę: zgodność z tematem, kreatywność, dobór technik i środków plastycznych, samodzielność wykonania oraz indywidualne możliwości ucznia. Prace są ciekawe i pomysłowe, zaskakują starannością i dużą inwencją twórczą.

Zapraszamy do obejrzenia wystaw, na których znajdują się listy laureatów i dzieci wyróżnionych. Zimę można podziwiać nie tylko na obrazie i fotografii, można ją „malować słowem”, dlatego dzieci z klas I-III chętnie i bardzo licznie wzięły udział w szkolnym konkursie recytatorskim pod hasłem „Zima w poezji”. Jury miało jak zwykle do podjęcia trudną decyzję, gdyż uczestnicy recytowali wiersze na wysokim poziomie. Przyznano 10 nagród i 8 wyróżnień. Gratulujemy uczestnikom i nauczycielom, którzy przygotowali dzieci do konkursu. W tym tygodniu zostaną rozdane nagrody i dyplomy przez organizatorów konkursów zimowych z cyklu „ Zimowe zawirowania”: p. M. Szumską i p. Annę Wiejak. Radzie Rodziców składamy serdeczne podziękowania za ufundowanie tych nagród.

Z zimą się jeszcze nie żegnamy, bo wciąż na nią czekamy!

Opracowanie: p. M. Szumska

Agnieszka Dębiak