2019-2020kl. 1-2-3

Obchody Języka Ojczystego w klasach I-III

W ramach VII edycji obchodów święta polszczyzny w klasach I–III odbyły się szkolne konkursy czytelnicze.

“Źle mówić i pisać znaczy krzywdzić swoją mową tych, którzy ją budowali”.
Janusz Korczak

W ramach VII edycji obchodów święta polszczyzny w klasach 1 – III, odbyły się w Szkole Podstawowej nr 51 w Lublinie, trzy szkolne konkursy czytelnicze: „Piękno przyrody w słowie czytanym” dla uczniów klas pierwszych, „Piękno Ojczyzny w słowie czytanym” dla uczniów klas drugich oraz Konkurs Czytania „Łamaczy Języka” dla uczniów klas trzecich. Reprezentanci klas wykazali się doskonałą umiejętnością płynnego i biegłego czytania tekstów w języku polskim.

Podczas turnieju językowego uczniowie drużyn z klas drugich i trzecich stanęli „oko w oko” wobec różnorodnych zagadnień poprawności językowo – gramatycznych i świetnie poradzili sobie z zawiłościami językowymi, czym udowodnili, że ojczyzna – polszczyzna nie jest im obca. Ostatecznie potyczki językowe zakończyły się sukcesem dla wszystkich uczniów.

Uczestnicy turnieju otrzymają pamiątkowe dyplomy udziału w Obchodach Dnia Języka Ojczystego, a zwycięzcy konkursów nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Czytelnicze i językowe zmagania oceniała komisja reprezentowana przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej: p. Martę. Szumską, p. Annę Wiejak, p. Agnieszkę Gawłowską oraz p. Monikę Mazurek – Chłopaś.

Dzieci z klas młodszych udowodniły, że znają swój język ojczysty i potrafią się nim prawidłowo posługiwać.
Gratulujemy i zapraszamy na kolejne zmagania z językiem w następnej edycji.

Opracowanie: Marta Szumska

Agnieszka Dębiak