2022-2023kl. 1-2-3

Święto Języka Ojczystego

21 lutego przypada Międzynarodowy  Dzień  Języka Ojczystego. Dzieci z młodszych klas przez cały tydzień uczestniczyły w szkolnym projekcie edukacyjnym
ŚWIĘTO JĘZYKA OJCZYSTEGO  W KLASACH  I-III – „Zielone światło dla trudnej polszczyzny”.

Dzieci z klas pierwszych i drugich  wzięły udział  w akcji korytarzowej. Przygotowały piękne rysunki ortograficzne do wcześniej wylosowanych wyrazów z „h”. Ortogramy zostały zaprezentowane na wystawach  w segmencie A. Chętne dzieci  z klas trzecich napisały zabawne opowiadania ortograficzne zawierające wyrazy z h wymiennym i niewymiennym, opatrzone ciekawym tytułem oraz  wykonali do nich barwne ilustracje. Akcja korytarzowa cieszy się dużym zainteresowaniem. Uczniowie przyglądają się ortogramom, czytają podpisy, opowiadania i próbują swych sił w czytaniu „łamaczy językowych” typu: „W czasie suszy, szosa sucha”, których na wystawach jest bez liku.

Drużyny klas I-III wzięły  udział w Turnieju zabaw ortograficzno – językowych, który odbył się 21 lutego 2023 r. Miał on na celu zachęcenie dzieci do pracy nad ortografią poprzez zabawę oraz wdrażanie do zdrowej rywalizacji i zgodnej współpracy w grupie podczas rozwiązywania, zagadek, krzyżówek, wykreślanek i zadań ortograficznych.  Aktywność  klas została  nagrodzona dyplomami udziału w językowym projekcie edukacyjnym.

Organizatorzy projektu: p. Marta Szumska, p. A Gawłowska, p. Monika Mazur-Chłopaś, p. Anna Wiejak.

Opracowanie: Marta Szumska

Agnieszka Dębiak