2019-2020Św 19-20

Dzień Języka Ojczystego

Dziś w świetlicy 112A obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie poznali historię tego święta, ciekawostki o naszym języku, który jest jednym z najtrudniejszych na świecie. Mieli także okazję sami sprawdzić swoje umiejętności i dostać tytuł Mistrza Języka Polskiego. Dzieci zmierzyły się z zadaniem ortograficznym, znajdowały ukryte w wyrazach i zdaniach słowa, tworzyły nowe nazwy z liter wyrazu karawana. Ostatnie zadanie polegało na ułożeniu zdania, którego wszystkie słowa zaczynają się na jedną literę. Dzieci miały dużo pomysłów: Zuzia zrobiła zupę z ziemniaków. Michał miał małego, milutkiego misia. Pomysłowy Paweł pisze piękne piosenki. Okazało się, że nasz język jest dla uczniów bardzo prosty i prawie wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniami.

Zajęcia przygotowały panie Anna Wasilak i Małgorzata Paprota.