2019-2020kl. 5kl. 6

Dzień Papieski

Tegoroczny DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem „WSTAŃCIE, CHODŹMY” odbył się w naszej szkole 29 października.
Treści do naszego apelu zostały zaczerpnięte z przemówień Jana Pawła II wygłoszonych  podczas Pierwszej Pielgrzymki do Polski. W prezentacji multimedialnej wracaliśmy do chwil z 1979 roku.

W Warszawie Ojciec Święty zadał nam –  Polakom pytanie: „Kim jestem i jaką miarą mierzyć człowieka? Czy mierzyć go miarą zmysłów, sił fizycznych, miarą intelektu?” “Odpowiedź na dzisiaj – odpowiada papież – człowieka mierzyć należy MIARĄ SERCA”.

Natomiast w Krakowie na zakończenie pielgrzymki  Ojciec Święty pytał: „Czy wolno odrzucić Chrystusa i w imię czego wolno? Tak, można – powiedział papież – ale w imię jakich argumentów rozumu i woli, można przedłożyć swoją tezę? Nie ma racjonalnych argumentów by odrzucić Chrystusa” – stwierdza papież. Uczniowie zadawali również nam pytanie: „Kim jest dla mnie Ojciec Święty”?

Całość występu uświetnił nasz szkolny chór pod dyrekcją p. Urszuli Cękały i p. Jacka Grykałowskiego. Dekorację przygotował p. Mariusz Kowal. W przekazywanie treści włączyli się uczniowie klas 5 a, 6 a, 6 c.

(oprac. s. Augustyna)

Krzysztof Mackiewicz