2019-2020kl. 1-2-3

Korowód „Chcemy tlenu!”

Komin dymem prycha, ciężko się oddycha! Ziemio nie bój się, my uratujemy cię! Takie hasła skandowały dzieci uczestnicząc 6 marca 2020 roku w korowodzie ekologicznym, zwracającym uwagę na skutki globalnego ocieplenia naszej planety. Korowód „Chcemy tlenu!” odbył się w ramach projektu ekologicznego klas I –III realizowanego w Szkole Podstawowej nr 51 w Lublinie. Uczniowie wyruszyli o godz. 14.00 ulicami osiedla skandując hasła zachęcające mieszkańców do dbałości o jakość powietrza. Niosły przygotowane wcześniej na lekcjach transparenty, plakaty i grzechotki wykonane z surowców wtórnych.

Edukacja ekologiczna w szkole to świadoma i zamierzona działalność nauczycieli promująca postawy angażujące dzieci do aktywnej działalności na rzecz ochrony środowiska. Nawyk ten należy kształtować w społeczeństwie od najmłodszych lat, ponieważ problemy Ziemi nie znikną bez naszej pomocy. Warto więc prowadzić działania edukacyjne, żeby zwiększyć świadomość ekologiczną społeczeństwa i kształtować poczucie odpowiedzialności za stan przyrody.

Koordynatorzy projektu ekologicznego w ramach którego odbył się korowód: p. Marta Szumska i Anna Wiejak dziękują wszystkim zaangażowanym nauczycielom oraz uczniom z klas I – III za to energetyczne, przedwiosenne wydarzenie uliczne. Serdecznie zachęcają do promowania ekologicznych postaw uczestników w korowodzie wiosennym, który odbędzie się już niebawem w kwietniu pod hasłem “Chcemy zieleni”.

Opracowanie: Marta Szumska

Agnieszka Dębiak