2019-2020Św 19-20

Świetlica w domu

Dziś przypada rocznica śmierci Patrona naszej szkoły z tej okazji zapraszamy Was na spotkanie z  Janem Pawłem II. W załącznikach prezentacja i film o życiu Karola Wojtyły, anegdoty papieskie i film o spotkaniu Jan Pawła II z dziećmi. Po obejrzeniu tych materiałów możecie sprawdzić swoją wiedzę w teście. Zapraszamy także do udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego “Zakątki, które odwiedził Jan Paweł II” – format prac A4 lub A3, technika dowolna. Prace przynieście do świetlicy, gdy znowu się spotkamy.

Za tydzień już Święta Wielkanocne czas więc zacząć przygotowania. Poniżej znajdziecie wiele pomysłów na pisanki, wielkanocne zajączki, kurczaki. Możecie także wykonać własnoręcznie kartkę pocztową. Tak jak w poprzednich latach zapraszamy do udziału w konkursie na “Najpiękniejszą kartkę na Wielkanoc”. Prace konkursowe w formacie zeszytu mogą być wykonane dowolną techniką. Po powrocie do szkoły przynieście podpisane prace do swoich świetlic.

Dla tych, którzy nie lubią zajęć plastycznych proponujemy sudoku.

Prezentacja multimedialna o Janie Pawle II

Film dla dzieci opowiadający o życiu Papieża

Anegdoty papieskie

Film – Jan Paweł II odpowiada na pytania dzieci

Quiz wiedzy o Janie Pawle II

Jak zrobić wielkanocnego kurczaka?

Jak zrobić zajączka wielkanocnego?

Pomysły na ozdoby wielkanocne

Plastyczne inspiracje na Wielkanoc

Prezentacja multimedialna o pisankach

Sposoby zdobienia pisanek

W jaki sposób można ozdobić pisanki?

Wielkanocny kurczak i nie tylko

YouTube – wpisz w wyszukiwarkę: kreatywna mama

Sudoku