2022-2023S 22-23Ważne

Gala finałowa Michała Kotowskiego z klasy 8j

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Michał Kotowski, uczeń klasy 8j, w dniach 12.06 – 14.06.2023 r. brał udział w Gali Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922 “O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

Zanim zakwalifikował się do Gali Laureatów, musiał z sukcesem pokonać etap szkolny, miejski, a następnie zdobyć tytuł laureata na poziomie województwa lubelskiego. Do gali finałowej zostało zakwalifikowanych czterech laureatów z każdego województwa, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów. W czasie trzech dni pobytu w Warszawie, Michał przystąpił do dodatkowych konkurencji, które miały na celu wyłonienie 10 najlepszych uczestników „Gali mistrzów”. Były to: historia oręża polskiego w sztuce, geografia militarna, broń i barwa oraz eksponat muzealny, zabytki i obiekty historyczne.

W przepięknej scenerii Zamku Królewskiego w Warszawie, Michał otrzymał nagrody za zdobycie drugiego miejsca w Gali Laureatów. O skali osiągnięcia Michała świadczy fakt, że do tegorocznego konkursu przystąpiło ponad dziewięć tysięcy uczniów z całej Polski. Jest godne podkreślenia, że w bieżącym roku szkolnym Michał zdobył również tytuł laureata konkursu przedmiotowego z historii (już po raz drugi).

Wielkie gratulacje – tak trzymaj… Życzymy Ci dalszych sukcesów w nowej szkole!

Opracowanie: Waldemar Kudlak

Magdalena Wójtowicz