2019-2020B 19-20

Tydzień Bibliotek 2020

Drodzy Czytelnicy!
XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2020 pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece” trwa od 8 do 15 maja .

Jak co roku, nasza biblioteka szkolna włącza się w obchody i proponuje Wam liczne działania. W czasie tego tygodnia codziennie pojawiać się będą na na stronie internetowej szkoły w zakładce  Biblioteka , E-Nauka i  szkolnym FB zagadki, quizy i konkursy czytelnicze .

Wirtualna Biblioteka Szkolna zaprasza do stołu…

Nasze menu zawiera dwa dania główne, czyli dwa projekty dla Uczniów, Nauczycieli i Rodziców:

Multimedialny Festiwal Kamishibai – kreatywne działania literacko-plastyczne
Strawa książkowa – wyzwanie czytelniczo-kulinarno-fotograficzne

W charakterze przekąsek proponujemy liczne quizy i zagadki:

• Nasyć się „Mikołajkiem” – poczęstuj się quizem nawiązującym do przygód pewnego niesfornego chłopca
Nabierz apetytu na „Magiczne drzewo” – sprawdź się z aplikacją wordwall i wyczaruj rozwiązanie
Pałaszuj z Lassem i Mają – oto kilka quizów w aplikacji Learning apps dotyczących serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”
• Wrzuć na ząb przygody z Narnii – rozwiąż test, baw się dobrze
• Poznaj smaki z Bullerbyn – formularz forms sprawdzi twoją wiedzę.