Dotknąć, posmakować, podyskutować

W dniach 16-20 września 2019 r. nauczycielki chemii i fizyki z naszej szkoły zorganizowały wyjścia na XVI Lubelski Festiwal Nauki. Tegoroczny festiwal odbywał się pod hasłem, które świetnie wpisuje się w ogólną tendencją rozwojową współczesnego świata – “Nauka – technika – innowacje”. W swoje progi uczniów klas siódmych i ósmych naszej szkoły zaprosił: Katolicki Uniwersytet Lubelski, Instytut PAN, Uniwersytet Medyczny, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Przyrodniczy. Pokazy i wykłady naukowe były świetną okazją do obejrzenia doświadczeń z wykorzystaniem najnowocześniejszej aparatury naukowej i samodzielnego eksperymentowania.

Uczniowie mogli “dotknąć, posmakować, podyskutować” i poczuć się jak prawdziwi studenci lub naukowcy. Celem pokazów było pokazanie młodzieży możliwości współczesnej nauki tak, aby pomóc w zrozumieniu różnorodnych zagadnień oraz rozbudzić zainteresowania, a może nawet fascynacji nauką. Poniżej krótka fotorelacja.

Opracowanie: p. S. Meronk-Pycek

Patrycja Wysocka