2019-2020kl. 1-2-3

Listy do Ojca Świętego Jana Pawła II

Lublin, 12 maja 2020r.

Drogi Ojcze Święty.

Piszę ten list, bo chciałbym Ci opowiedzieć kilka słów o sobie. Jestem jeszcze małym chłopcem – mam 10 lat i chodzę do trzeciej klasy. Bardzo chciałbym Cię poznać, ale niestety odszedłeś od nas do nieba zanim się urodziłem.
        Wiem od rodziców, że byłeś Wielkim Człowiekiem, który bardzo kochał Boga i wszystkich ludzi. W swoim nauczaniu bardzo dbałeś o rodziny, o dzieci i chciałeś, aby zawsze żyły w pokoju i wzajemnej miłości. Teraz na pewno jesteś szczęśliwy w niebie u Swego Ojca, czuwasz nad nami i wysłuchujesz naszych próśb. Bardzo chciałem pójść do Pierwszej Komunii Świętej, która miała być 24 maja, ale niestety jest pandemia i uroczystość została przełożona. Proszę Cię módl się o to, aby we wrześniu skończyła się pandemia i abym mógł przyjąć Pana Jezusa do swego serca. Chciałbym, żeby było już normalnie – abym mógł chodzić do szkoły, na dodatkowe zajęcia, spotykać się z kolegami i grać w piłkę.
Wyproś u Pana Boga łaskę zdrowia dla całej mojej rodziny. Pomóż nam wzajemnie się kochać i wybaczać sobie wzajemnie urazy. Wstawiaj się za naszą rodziną i wypraszaj dla nas wiarę, miłość, zdrowie i potrzebne dobra. Miej nas zawsze w Twojej opiece. Prosząc Cię o modlitwę ja również obiecuje modlitwę do Ciebie. Obiecuję postępować zgodnie z Twoją nauką i zasadami, abyś tam w niebie był zadowolony ze mnie.
        Mam nadzieję że mój list sprawił Ci radość. Obiecuję, że chociaż nie ma Ciebie tutaj już z nami, to zawsze będziesz w moim sercu.

Kacper

Patrycja Wysocka