2019-2020kl. 1-2-3

Listy do Ojca Świętego Jana Pawła II

Lublin, 16.05.2020r.

Drogi Janie Pawle II

Nigdy nie poznałam Cię osobiście, ale wiele o Tobie słyszałam. Opowiadali o Tobie moi Rodzice i Dziadkowie, a także Pani i Siostra w szkole. Jesteś przecież Patronem naszej szkoły.
        Jeśli chodzi o szkołę, to od dwóch miesięcy w niej nie byłam. Nie, nie jestem chora ani nic takiego. Ziemię opanował jakiś straszny wirus i dlatego nie możemy się normalnie uczyć. Lekcje są prowadzone zdalnie. Całe szczęście, że wszyscy mamy komputery. Z początku byłam zadowolona, że nie muszę rano wstawać, ale teraz tęsknię za koleżankami i za naszą Panią. Za tydzień miałam przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej, ale niestety została przełożona na wrzesień. Chciałabym, żeby wszystko było tak jak wcześniej.
        W poniedziałek wypada setna rocznica Twoich urodzin. W tym dniu wszyscy będziemy o Tobie pamiętać i modlić się do Ciebie. W całym kraju będą uroczystości na Twoją cześć. Kocham Cię i nigdy o Tobie nie zapomnę.

Julia

Patrycja Wysocka