SP51 Lublin
2019-2020S 19-20Sport

Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego

Uczennice i uczniowie naszej szkoły rokrocznie biorą udział we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Miasta Lublin.
W minionym roku szkolnym 2019/2020, z wiadomych względów, nie udało się przeprowadzić wszystkich zawodów.
Decyzją Dyrektora Wydziału Sportu Urzędu Miasta Lublin z dnia 14 kwietnia 2020 r. rozgrywki uznano za zakończone wraz z zamknięciem szkół, czyli w połowie marca.
Klasyfikacja generalna została opracowana na podstawie wyników zawodów, które przeprowadzono do tego czasu.
W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, w których startowali uczniowie klas 7 i 8, Szkoła Podstawowa nr 51 została sklasyfikowana na 3 miejscu – zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców.
Największe nasze sukcesy w poszczególnych dyscyplinach przedstawiają się następująco:
– 5 miejsce w sztafetowych biegach przełajowych;
– 5-8 miejsce (ex aequo) w piłce nożnej.
Zawody drużynowe chłopców:
– 3 miejsce w sztafetowych biegach przełajowych;
– 3 miejsce w sztafetach pływackich;
– 3-4 miejsce (ex aequo) w koszykówce;
– 5 miejsce w piłce ręcznej.

W Igrzyskach Dzieci, w których startowali uczniowie klas 4-6, Szkoła Podstawowa nr 51 została sklasyfikowana na 4 miejscu w kategorii dziewcząt oraz na 8 miejscu w kategorii chłopców.
– 6 miejsce w szachach.

Szczegółowe wyniki współzawodnictwa są dostępne pod poniższym linkiem: współzawodnictwo – klasyfikacja

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego, spośród uczniów kończących naukę w naszej szkole, tradycyjnie wyróżnił najbardziej wysportowanych i najwszechstronniejszych.