SP51 Lublin
2019-2020S 19-20

Wielki sukces młodych matematyków

Dwa pierwsze miejsca zdobyli reprezentanci naszej szkoły w Finale krajowym XVII Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych. Alan Stec zwyciężył w kategorii CE, a Aleksander Olszewski zwyciężył w kategorii C1. Obydwaj rozwiązali wszystkie zadania bezbłędnie.

Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych organizowane są od 1992 roku przez Politechnikę Wrocławską. Zwycięzcy Finału krajowego, w każdej kategorii, otrzymują dyplom Mistrza Polski w Grach Matematycznych i Logicznych, wchodzą w skład polskiej reprezentacji na Finał Międzynarodowy i jadą do Lozanny. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną Finał Międzynarodowy został odwołany.
Uczniów do konkursu przygotowywał Pan Marcin Stec.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!