2019-2020K 19-20kl. 7S 19-20

Sukces w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Francji

Z radością informujemy, iż reprezentacja naszej szkoły w składzie: Anna Grabarczyk, Oliwia Ilczuk i Lena Kiliańska z klasy VII f zdobyła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Francji.

Celem konkursu, odbywającego się corocznie od piętnastu lat jest pogłębianie zainteresowania uczniów kulturą i cywilizacją Francji.
Pytania konkursowe obejmują m.in. zagadnienia z zakresu geografii, historii, kultury tego pięknego kraju. Nieodzowna okazuje się również wiedza na temat współczesnej Francji – życie polityczne, film, sport, muzyka…

Konkurs został rozegrany w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz liceum, a poszczególne placówki reprezentowały trzyosobowe drużyny. Organizatorami konkursu, objętego honorowym patronatem Prezydenta Miasta, było XXX LO w Lublinie, XXIX LO w Lublinie oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego Prof-Europe Oddział Lublin.

Nasze uczennice otrzymały ciekawe nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Do konkursu uczennice przygotowywała pani Agnieszka Drzewiecka.

Opracowanie: p. A. Drzewiecka

Wojciech Niećko