2019-2020K 19-20kl. 7

„Kto służy do czego w układzie okresowym pierwiastków”

W grudniu 2019r. kończą się obchody Międzynarodowego Roku Układu Okresowego Pierwiastków.

W obchody te włączyli się również uczniowie klas VII  naszej szkoły poprzez udział w konkursie  „Kto służy do czego w układzie okresowym pierwiastków”.
Uczniowie wykonali plakaty, na których umieścili podstawowe informacji na temat danego pierwiastka zawarte w układzie okresowym oraz zwizualizowane zastosowania tego pierwiastka. Prace są bardzo pomysłowe, ciekawe i estetycznie wykonane, a niektóre z nich zawierają oryginalne rysunki autorów plakatów.

Pokonkursowa wystawa prac zawiera kryteria klasyfikacji pierwiastków w układzie okresowym: plakaty zawieszone są zgodnie ze wrastającą liczbą atomową pierwiastków oraz prawem okresowości Mendelejewa (co pewien czas w uop znajdziemy pierwiastki o podobnych właściwościach i należą one do jednej grupy). Prace wykonane w ramach konkursu są wyeksponowane na holu na I piętrze w segmencie. Bardzo  serdecznie zapraszamy do ich oglądania.

Konkurs i wystawę prac zorganizowały nauczycielki chemii: p. Agnieszka Mełgieś i p. Dorota Żak.
Opracowanie: p. D. Żak

Wojciech Niećko