2020-2021kl. 1-2-3

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

„Na spotkanie w Smerfetkowie jedzie Smerfów pełne mrowie.
Ciągnie ciuchcia wagoniki, pędzi pociąg w takt muzyki”.

Skoczną melodią i tańcem uczniowie z klasy III d i III c, pod kierunkiem pani Marty Szumskiej, pani Moniki Mazur – Chłopaś oraz pani Agnieszki Gawłowskiej, rozpoczęli część artystyczną, uświetniającą inaugurację roku szkolnego 2020/2021 w naszej szkole.

Do Smerfetkowa przyjechała rozpędzona lokomotywa i wówczas uczestnicy wydarzenia dowiedzieli się, co nowego słychać w pewnej znanej bajce.

Na uroczystości szkolnej obecni byli: Pan Marek Krukowski Dyrektor Szkoły, Pani Elżbieta Myśliwiecka Vice-Dyrektor, wychowawcy i uczniowie klas I oraz ich Rodzice. Dzieci, które po raz pierwszy stanęły w progach naszej szkoły, z wielkim przejęciem uczestniczyły w ceremonii przyrzeczenia klas pierwszych oraz pasowania na ucznia.

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym wprowadzeniem Sztandaru i odśpiewaniem hymnu szkoły. Opiekę nad pocztem sztandarowym objął pan Dariusz Garbala. Dyrektor Szkoły Pan Marek Krukowski, w sposób oficjalny pasował kandydatów klas pierwszych na uczniów naszej szkoły. Uczniowie klas pierwszych ku radości swoich rodziców, nauczycieli i Dyrekcji Szkoły zostali uroczyście przyjęci do grona naszej społeczności szkolonej.

Pan Dyrektor w swoim wystąpieniu przekazał najważniejsze informacje na temat organizacji pracy szkoły w nowym roku szkolnym, życzył wszystkim obecnym owocnej współpracy i satysfakcji, z wypełniania zadań wychowawczych i edukacyjnych, kształtujących serca i umysły młodych ludzi. Wszyscy zgromadzeni minutą ciszy uczcili pamięć wszystkich ofiar II Wojny Światowej. Po uroczystości uczniowie klas I spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Inaugurację roku szkolnego prowadzoną przez panią Martę Szumską, uświetnił swoim udziałem szkolny chór pod kierunkiem pani Urszuli Cękały i pana Jacka Grykałowskiego oraz występ ucznia klasy szóstej Alexa Danilewicza. Alex zaprezentował swój autorski układ nowoczesnego tańca hip – hop.

Dziękujemy organizatorom uroczystości, którzy zadbali o to, aby wydarzenie odbyło się w warunkach reżimu sanitarnego, obowiązującego w czasie pandemii. Pierwszakom jeszcze raz życzymy wielu sukcesów, wytrwałości w pokonywaniu trudności, a rodzicom i wychowawcom niesłabnącej motywacji i chęci do podejmowania nowych wyzwań opiekuńczych i dydaktycznych w nowym roku szkolnym 2020/ 2021.

Opracowanie redakcyjne: Marta Szumska

Agnieszka Dębiak