2020-2021Wycieczka

Wycieczka rowerowa

W dniu 16 września 2020r. uczniowie klasy 7i wybrali się na wycieczkę rowerową dookoła Zalewu Zemborzyckiego.

Pod opieką p.Piotra Grzędy, p.Doroty Grabowskiej i p.Katarzyny Szymanek dwudziestu uczniów zaopatrzonych w kaski ochronne wyruszyło około godziny 9.00 w stronę zalewu, korzystając z dróg rowerowych.

Ze względu na upał tego dnia większość skorzystała z okazji zakupienia swoich ulubionych lodów podczas krótkiej przerwy. Dalszy ciąg drogi cała grupa kontynuowała wzdłuż prawej strony zalewu.Widoki były cudne! Jednych mogły zainteresować łódki i żaglówki, innych dzikie ptaki, takie jak łabędzie i kaczki. Humory wszystkim dopisywały, a atmosfera była bardzo sympatyczna.

Drugą połowę drogi rowerzyści spędzili na szlakach leśnych, jadąc nadal wzdłuż zalewu. Urozmaicony teren przejazdu nie pozwalał się nudzić. Mimo pojedynczych problemów z powietrzem w oponach lub ze spadającymi łańcuchami udało się wszystkim bez większych problemów kontynuować jazdę.

Kolejny odpoczynek miał miejsce na łonie natury nad brzegiem zalewu. Korzystając z pięknych plenerów, klasa zrobiła grupowe zdjęcie z wycieczki. Po przebyciu kolejnego odcinka trasy można było zjeść w jednym z lokalnych barów szybkiej obsługi ciepłe zapiekanki lub swój własny prowiant. Mimo skrywanych chęci nie udało się nikomu wykąpać w otwartym basenie zalewu. Dlatego po posiłku cała klasa skorzystała z okazji, by móc pograć na pobliskim boisku w piłkę nożną lub siatkówkę.

Podczas powrotu do szkoły niektórzy mogli już odczuwać zmęczenie i wysoką temperaturę powietrza. Pomimo tego, wszyscy byli zadowoleni z wycieczki i wspólnie spędzonego czasu. Rowerzyści wrócili do szkoły cali i zdrowi około godziny 16.00.

Weronika Lichota klasa 7i

Krzysztof Mackiewicz