2020-2021kl. 4

Niepełnosprawność

W dniu 06.10.2020 uczniowie klasy 4c mieli gościa- panią Ewę, która pracuje w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym nr 2 w Lublinie.
Celem naszego spotkania było przybliżenie uczniom problemu niepełnosprawności intelektualnej w stopniu głębokim. Dzieci dowiedziały się o rówieśnikach, którzy są pod opieką ośrodka oraz o ich indywidualnym, wolniejszym tempie rozwoju. Wiemy już, że wszyscy ludzie porozumiewają się, jednak bywają problemy w odczytywaniu informacji. Wiedząc, że muzyka jest uniwersalnym sposobem komunikacji międzyludzkiej zdecydowaliśmy się na nagranie pieśni patriotycznych, które będą zaprezentowane podopiecznym ośrodka.

Opracowanie: Beata Czykalska i Ewa Kalbarczyk

Krzysztof Mackiewicz