2020-2021Św 20-21

Karnawałowy tydzień

W świetlicy w tym tygodniu trwał karnawał. Dzieci wspólnie z wychowawcami dekorowały sale, wykonywały i ozdabiały karnawałowe maski, poznawały historię i tradycje obchodzenia karnawału zarówno w Polsce jak i na świecie.

Karnawałowy tydzień był pełen emocji i muzycznych zabaw. Uczniowie wesoło bawili  się przy dźwiękach ulubionych hitów dyskotekowych, tańczyli zumbę, tańce integracyjne  rodem z Meksyku i Hiszpanii, “Limbo”. Były również indywidualne popisy taneczne. Nie zabrakło także muzycznych konkurencji m.in.: „ Jaki to taniec?”, „ Gorące krzesła” czy taniec na gazecie do piosenki „ Wyginam śmiało ciało”, taniec ze szczotką, muzyczne krzesła czy balonowe konkursy.

Dzieci robiły maski i uczyły się układów tanecznych. W środę odbyła się zabawa karnawałowa: były  tańce w kręgu i indywidualne do największych przebojów minionego roku.

W tym tygodniu  uczestnicy kolejnego konkursu musieli wykazać się zręcznością i szybko oddzielić pestki dyni od makaronu. Zadanie nie było łatwe, bo trzeba było je wykonać w rękawiczkach, a to znacznie utrudniało  sprawne wykonanie zadania! Zwycięzcami okazali się chłopcy.

W czwartek nasi uczniowie mieli okazję pochwalić się umiejętnościami tanecznymi i wokalnymi. Na Zimowym Festiwalu Muzyki i Tańca wystąpiło 17 uczestników, którzy zaprezentowali własne układy taneczne i interpretacje znanych przebojów. Publiczność nagrodziła wszystkich gromkimi brawami, a wychowawcy przyznali  odważnym uczestnikom dyplomy i nagrody.

Był też czas na kreatywne zajęcia plastyczne i zabawy ruchowe.

W minionym tygodniu został także rozstrzygnięty Świetlicowy konkurs plastyczny pt. “Portret Babci i Dziadka”.

Opracowanie: wychowawcy świetlicy