2020-2021kl. 1-2-3

Czytam z klasą

Klasa III C ukończyła przygodę z chmurką Tosią, uzupełniła lekturniki, wysłuchała kolejnej przygody sympatycznej chmurki i bacznie obserwowała przyrodę.

W ramach ostatniego modułu projektu „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” omówiliśmy książkę pt.
„Dzieci z Bullerbyn”.
Zainspirowani lekturą uczniowie przebrali się za wybrane postacie. Historia chmurki Tosi była doskonałym pretekstem do kolejnej dyskusji o segregacji odpadów, a także możliwości pozyskania energii ze słońca. Najciekawszym zadaniem w module było stworzenie makiety Bullerbyn z wykorzystaniem energii słonecznej.

Uczniowie wraz z wychowawcą zorganizowali „mini piknik”, na który zaprosili Panią Wicedyrektor
i nauczycieli z edukacji wczesnoszkolnej. Niestety pogoda pokrzyżowała plany i nasz piknik odbył się na korytarzu szkolnym.

Wiemy jedno: udział w tej innowacji był dla nas wspaniałą przygodą.

Uczniowie klasy III C wraz z wychowawcą.

2021-06-17_czytam_z_klasa

Agnieszka Dębiak