2019-2020B 19-20kl. 1-2-3

Biblioteka szkolna w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek 2020
zaprasza uczniów klas I – III do wzięcia udziału
w MULTIMEDIALNYM FESTIWALU KAMISHIBAI
a po zakończeniu nauki zdalnej i powrocie do szkoły
w SZKOLNYM FESTIWALU KAMISHIBAI .

Celem naszego projektu jest:
1) Zachęcenie do wspólnej twórczości plastycznej dzieci i dorosłych pozostających w domu w czasie kwarantanny poprzez wspólne wykonanie ilustrowanych plansz z tekstem opowiadającym (tzn. tym, do którego powstała ilustracja) na odwrocie.
2) Integracja zespołu klasowego poprzez podjęcie wspólnych działań w ramach projektu
3) Zainteresowanie tematyką teatru kamishibai.
4) Udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytanie i biblioteki.

Zasady udziału w Festiwalu Kamishibai:
1. Klasy biorące udział w naszym projekcie przygotowują 1 wspólny teatrzyk składający się
z ilustrowanych kart plastycznych z tekstem opowiadającym na osobnej karcie.
2. Prace muszą być wykonane w układzie poziomym kart w rozmiarze A4 na bloku technicznym.
Wskazówki do wykonania kart narracyjnych znajdują się na następujących stronach:

Co to jest kamishibai

Kamishibai- materiały do pobrania

3. Dopuszcza się dowolność w doborze technik plastycznych, którymi będą wykonane karty, warunkiem jednak jest forma płaska karty plastycznej. Każda z klas wybiera jedną technikę.
4. Tekst tworzący opowiadanie wybiera wychowawca spośród propozycji przygotowanych przez nauczyciela bibliotekarza lub wyszukany przez siebie.
5. Jeśli to możliwe angażujemy wszystkich uczniów w klasie i każdy z uczniów ilustruje fragment tekstu tworzący teatrzyk kamishibai .
6. Zilustrowane i sfotografowane karty wraz tekstem prosimy o przesłanie do 15 maja 2020 r. na adres e-mail: biblioteka@ sp51.lublin.eu
7. Z przesłanych w komplecie prac powstaną Multimedialne Teatrzyki Kamishibai
każdej z klas i zostaną opublikowane na stronie internetowej naszej szkoły .
8. Prosimy także o zachowanie powstałych kart z tekstem w celu stworzenia po zakończeniu zdalnego nauczania SZKOLNEGO FESTIWALU KAMISHIBAI.

Zapraszamy !