2021-2022Wycieczka

Młodzi Innowatorzy z wizytą we Wrocławiu

W dniach 17-19 listopada klasa 8d uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej zorganizowanej w ramach projektu „Szkoła dla Innowatora”.
Pobyt we Wrocławiu obfitował w liczne atrakcje. Uczniowie odwiedzili Muzeum Wody- Hydropolis oraz Halę Stulecia, dzieło Maxa Berga znajdujące się na liście zabytków UNESCO. Ósmoklasiści złożyli także wizytę w ZOO, gdzie szczególne wrażenie wywarło na nich Afrykarium. Spacerowali po wrocławskiej Starówce oraz odbyli przejażdżkę kolejką Polinką. Dużo radości sprawiło uczniom podążanie szlakiem wrocławskich krasnali.

Trzeci dzień pobytu przebiegał pod hasłem : „Przyszłość trzeba zaprojektować. Zróbmy to razem.” Podczas zajęć we Wrocławskim Parku Technologicznym uczniowie dowiedzieli się, czym są inkubatory przedsiębiorczości. Uczestnicząc w warsztatach „Kreatywny przedsiębiorca”, zapoznali się z pojęciami takimi jak: marka, produkt, usługa, grupa docelowa, badanie rynku … Zaprezentowali również własne pomysły biznesowe.

Wycieczka była doskonałą okazją do poznania szerokich perspektyw na polu innowacyjnej działalności w zakresie wielu dziedzin życia.

Opracowanie Beata Czykalska i Agnieszka Maj

Patrycja Wysocka