2021-2022Św 21-22

Jesteśmy życzliwi

Na całym świecie w dniu 21 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Na dworze jest szaro i ponuro, a wszyscy wokół nas są dla siebie mili i uśmiechnięci. Takie właśnie jest założenie i przesłanie tego święta.

W świetlicy uczniowie poznali historię powstania tego święta i dowiedzieli się, co to znaczy być życzliwym dla innych. Dzieci wypowiadały się na temat życzliwości, była burza mózgów – jak być życzliwym, zabawy Cichy przyjaciel, Miła kostka, Wesołe chmurki, kalambury, zagadki i krzyżówka oraz taniec życzliwości. Dzieci w trakcie zabaw obdarowywały się dobrym słowem.

Sale zostały udekorowane uśmiechniętymi buźkami, słoneczkami, powstało Drzewo Życzliwości i gazetki ścienne.

Pamiętajmy, że bycie życzliwym nic nie kosztuje, a daje wiele radości i uśmiechu.
Bądźmy życzliwi na co dzień!

Opracowanie: Aneta Gontarz i Anna Wasilak