2021-2022K 21-22S 21-22

Sukces w konkursie Náboj Junior

Drużyna uczniów z naszej szkoły w składzie: Weronika Lichota 8i, Aleksander Olszewski 8g, Szymon Królik 8h oraz Michał Kłoda 8j w dziewiątej edycji zawodów Náboj Junior uplasowała się na 5 miejscu wśród zespołów z Polski (37 miejsce w klasyfikacji międzynarodowej).

Náboj Junior to międzynarodowe zawody matematyczno-fizyczne dla czteroosobowych drużyn z klas 7 i 8. Zawody trwają 120 minut, podczas których drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań. Na początku każda drużyna otrzymuje sześć zadań. Gdy tylko zespół poprawnie rozwiąże którekolwiek z zadań, otrzymuje nowe. Drużyna, która poprawnie rozwiąże najwięcej zadań, wygrywa.

W tegorocznej edycji konkursu wystartowało ponad 4500 uczniów z 5 krajów.

Dla naszej drużyny było to wyzwanie i nietypowa forma konkursu, dlatego tym bardziej gratulujemy tak dużego sukcesu!!!

Opiekunowie: Sylwia Meronk-Pycek i Marcin Stec

Marcin Stec