2021-2022kl. 1-2-3

Świąteczna lekcja w Muzeum Wsi Lubelskiej

Święta tuż , tuż… . W związku z tym kl.2b wybrała się do Muzeum Wsi Lubelskiej na lekcję przybliżającą dawne tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe. Uczniowie zobaczyli jak kiedyś wyglądało życie na wsi, czym zdobiono świątecznie izby wiejskie, dwory oraz kościoły. Poznali zwyczaj kolędowania, mieli również okazję zobaczyć jak dawniej wyglądał wigilijny stół oraz jakie materiały wykorzystywano do robienia ozdób choinkowych i czym ubierano choinki. Pani przewodnik bardzo interesująco opowiadała i dużo ciekawych nieznanych informacji przekazała.

Okazało się, że  obecne Święta Bożego Narodzenia różnią się sposobem strojenia mieszkań, ozdobami choinkowymi i niektórymi zwyczajami oraz tradycjami. W świątecznych nastrojach pełni wrażeń w oczekiwaniu na święta uczniowie wrócili do szkoły.

Opracowanie: Anna Wiejak

Agnieszka Dębiak