2021-2022kl. 4Wycieczka

Dzień Dziecka

Dziś z okazji Dnia Dziecka klasa 4e zwiedzała Lublin i odkrywała na nowo piękne zabytki naszego miasta. Wyruszyliśmy spod szkoły meleksami i po drodze z naszych otwartych okien i drzwi wszystkim dookoła rozdawaliśmy piękne uśmiechy i machaliśmy na powitanie. Wielu osób odmachało nam z powrotem z szerokim uśmiechem:)

Wycieczka była pełna atrakcji i ciekawych legend o Lublinie. Zwiedziliśmy muzeum narodowe, który znajduje się w zamku królewskim, spacerowaliśmy po starym mieście słuchając pana przewodnika, który opowiadał ciekawe historie ze szczegółami. Równo o godzinie 12:00 rozbrzmiał hejnał z tarasu Nowego Ratusza. Potem byliśmy w bazylice dominikanów i wróciliśmy do szkoły meleksami z placu Katedralnego. W trakcie wycieczki mieliśmy czas wolny tylko dla siebie. W słynnej lodziarni zasmakowaliśmy lodów i gofrów, a niektórzy nawet spróbowali bubble tea.

Wycieczka była pełna wrażeń i niezapomnianych chwil.

Angelina Sahakyan

Krzysztof Mackiewicz