Projekt ,,Lekcje Ciepła”

Klasy Ig i Vc brały udział w projekcie edukacyjno-ekologicznym “Lekcje Ciepła” od 16.12. 2021r. do 24.01. 2022r. Celem projektu było przybliżenie zagadnień związanych z bezpiecznym wytwarzaniem energii cieplnej. Uczniowie klasy pierwszej mieli przyjemność poznania nowych przygód Czerwonego Kapturka. Babcia i Kot Klucha odkryli przed dziećmi tajniki powstawania ciepła. Dzieci z zaciekawieniem uczestniczyły w zajęciach. Dowiedziały się czym jest ciepło systemowe, jak mogą oszczędzać ciepło, czym jest smog i jak mogą się przed nim chronić. Uczniowie klasy piątej dowiedzieli się, w jaki sposób można mądrze korzystać z energii. To ważne, ponieważ korzystając z niej zużywamy także zasoby i zwiększamy emisję zanieczyszczeń.
Zachęcamy do skorzystania z materiałów:  LEKCJE CIEPŁA
Opracowanie: p. B. Czykalska, p. M. Mazur- Chłopaś