2021-2022Św 21-22

Z wizytą u Inuitów

W tym roku luty przywitał nas pogodą bardziej jesienną niż zimową, a dzieci z naszej świetlicy zatęskniły za prawdziwą zimą, śniegiem skrzypiącym pod nogami i lekkim mrozem.

Żeby spełnić dziecięce marzenia udaliśmy się w “podróż” do krainy Inuitów, gdzie przez większą część roku panuje zima. W czasie zajęć uczniowie poznawali ciekawostki z życia Inuitów oraz próbowali swoich sił w konkurencjach sprawnościowych: łowili ryby, polowali na foki, szukali norek dla polarnych lisków. Wspólnie bawiliśmy się w “zamarzanie i odmarzanie”, w podróżowanie statkiem i samolotem oraz przekazywanie informacji za pomocą gestów.

W krainie Inuitów każdy mile spędził czas i dowiedział się czegoś nowego o dalekiej Północy.

Opracowanie: Małgorzata Paprota