08.02.2022 r. obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu.
Tegoroczne hasło akcji to „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”
Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. W Polsce od 2005 r. organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu mają na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Zachęcamy nauczycieli i rodziców do udziału w konferencji online godz. 17.00 – 20.40. Transmisja odbędzie się na stronie dbi.pl oraz profilach w serwisach Facebook i YouTube (bez konieczności wcześniejszej rejestracji), więcej informacji. W programie znajdują się wystąpienia dotyczące m.in. nadużywania czasu korzystania z ekranów, nauczania zdalnego i skutecznego zastosowania nowych technologii w edukacji i budowaniu relacji.

źródła:
SaferInternet.pl,    NASK